Jesper Juul

Paaugliai Ramiai per audringus

Paaugliai
0.0/5 rating (0 votes)

laikus Iš vokiečių kalbos vertė Valdemaras Kvietkauskas Kai vaikui maždaug dvylika, auklėti jį jau per vėlu. Vaikai patys tai mums sako, tik mes dažniausiai neišgirstame. Iš pradžių jie kalba itin diplomatiškai, bet matydami, kad nesuprantame, prabyla garsiau, kai kada net labai garsiai. Arba griebiasi kūno kalbos.

Jesperis Juulas (Jesper Juul, g. 1948 m. Danijoje) – mokytojas, šeimos terapeutas, konfliktų konsultantas, vienas žymiausių ir novatoriškiausių Europos šeimos terapijos specialistų, daugiau nei dvidešimties knygų autorius.
Manote, kad žinote, kaip reikia gyventi, tačiau dukra nedrįžta naktimis, nereaguoja į pamokymus ir apskritai – jai dėl jūsų gėda?

Esate įsitikinę, kad jūsų paauglys piktavališkai tyčiojasi, neigdamas viską, ką sakote? Norite turėti tvirtus orientyrus, tačiau netrukus pastebite, kad mėšlungiškai laikotės įsitvėrę sustabarėjusios sistemos, o jūsų paauglys sūnus trenkia durimis, išeidamas iš namų? Galėtumėte tęsti šių skundų sąrašą be galo?
Paauglystė – sudėtingas periodas tiek paaugliams, tiek ir jų tėvams. Tačiau tai – faktas, o ne liga. „Tėvai neprivalo būti tobuli. Neegzistuoja vienas teisingas auklėjimo būdas. Aš nežinau, kaip teisingai auklėti. Žinau nebent, ką daryti, kai esi nepatenkintas, įniršęs, nuliūdęs ar susinervinęs“, sako Jesperis Juulas. Tačiau autorius moko mus, tėvus, suprasti, ką sako mūsų paauglys. Netgi tuomet, kai tas paauglys kalba ne žodžiais, o veiksmais, kurie mums labai nepatinka.

Knygoje „Paaugliai: kai auklėjimas nebepadeda“ rasite daugumai tėvų iškylančias problemas. Suprasite, iš kur jos atsiranda ir kaip su jomis gyventi. Daugybė tėvų susiduria su tais pačiais sunkumais – taigi jūs ne vieniši. Tačiau visi tėvai nori vieno ir to paties: suprasti ir mylėti savo vaikus net ir tuomet, kai jie – konfliktiški, probleminiai, erzinantys paaugliai. Tam ir skirta ši knyga – pagalbos ranka, kai atrodo, kad jūs, tokie protingi, tolerantiški, išsilavinę, norintys tiktai gero, vistiek atsidūrėte aklavietėje su savo paties kūnu ir krauju - paaugliu.

Specifications

Share this product

Leave a comment

You are commenting as guest.

Copyright © Jesper Juul